وبلاگ

روانشناسی رنگ لباس کودک

روانشناسی رنگ لباس کودک

تحقیقات انجام شده روی تعداد زیادی از کودکان نشان می دهد که آن ها اجسام را بر اساس تفاوت رنگشان دسته بندی می کنند. در واقع رنگ ها اهمیت زیادی در روان کودکان دارند. به طور معمول کودکان جذب رنگ های قرمز، آبی، نارنجی و زرد می شوند. در این مقاله در مورد روانشناسی رنگ لباس کودک بیشتر توضیح خواهیم داد. مطالعه روی روانشناسی رنگ در لباس کودکان از تاثیری که رنگ ها روی رفتار و نتیجه عملکرد آن ها در موقعیت های مختلف دارد می گوید. از این رو بهتر است قبل از خرید لباس برای کودکان به ترکیب رنگ لباس بچه گانه توجه کنید و آگاهانه به انتخاب رنگ لباس کودک خود بپردازید.

تاثیر رنگ لباس کودک بر روحیه و ادراک کودکان

انتخاب رنگ لباس کودک به دلیل تاثیری که در روان و روحیه او می گذارد، اهمیت بالایی دارد. طبق روانشناسی رنگ لباس کودکان، برخی رنگ ها آرامش بخش هستند و برخی دیگری منجر به بروز احساسات شدیدتری در کودکان می شوند. انتخاب رنگ لباس های راحتی که زمان بیشتری بر تن بچه ها هستند، دارای اهمیت ویژه ای می باشند.

به طور مثال پوشیدن لباس زرد رنگ می تواند خلاقیت فرزندتان را بیشتر کند اما استفاده طولانی مدت از رنگ های سیاه، خاکستری و قهوه ای به مرور زمان می تواند منجر به بروز افسردگی بشود. به صورت کلی طبق روانشناسی رنگ لباس کودک، استفاده از رنگ های شاد و  رنگ مناسب لباس کودکان می تواند در رشد روان عمومی، ایجاد آرامش و اعتماد به نفس تاثیر بگذارد.

انتخاب رنگ لباس کودک با توجه به سن فرزندتان

مطالعات در حوزه روانشناسی رنگ مناسب لباس کودکان بیان می کند که کودکان در گروه های سنی مختلف واکنش های متفاوتی به رنگ ها می دهند به طور مثال در سنین نوزادی رنگ  زرد برای فرزندتان خیره کننده تر از سایر زنگ ها است اما به مرور با افزایش سن این گرایش به سمت آبی رفته و بعد از دوران بلوغ احتمالا قرمز، رنگ تاثیرگذارتری خواهد بود. برخی بر این اعتقادند که رنگ ها محدودیت ایجاد نمی کنند بلکه هارمونی و ترکیب رنگ لباس کودک است که حائز اهمیت می باشد.

فروشگاه اینترنتی نی نی برند عرضه کننده لباس بچه گانه با کیفیت و برند لوپیلو آلمان در انواع طرح و رنگ همراه شما خواهد بود. برای مشاهده لباس دخترانه، پسرانه و نوزادی از منو انتخاب نمایید. تصاویری که از لباس ها در ادامه میبینید از فروشگاه نی نی برند می باشد. برای سفارش به فروشگاه مراجعه کنید.

درصورت هرگونه سوال در مورد محصول با پشتیبانی تماس بگیرید.

09913689313
 

برای مشاهده ست دخترانه کلیک کنید.

برای مشاهده ست پسرانه کلیک کنید.

برای مشاهده ست نوزادی کلیک کنید.

ترکیب رنگ لباس بچه گانه

رنگ ها به صورت کلی به دو دسته رنگ های گرم مثل قرمز، نارنجی و زرد و رنگ های سرد مثل سبز، بنفش  آبی تقسیم می شوند. در ادامه این مقاله به معرفی و تاثیر هر یک از این رنگ ها در روانشناسی رنگ لباس کودک می پردازیم تا بتوانید بهترین رنگ لباس نوزاد و کودک خود را انتخاب نمایید.

ترکیب رنگ روشن لباس بچه گانه

رنگ های روشن به خصوص رنگ سفید علاوه بر اینکه چهره فرندتان را معصومانه نشان می دهد می تواند منجر به بروز احساساتی مثل آرامش و امید در او شود. در کنار این موارد آلودگی ها روی رنگ های روشن به راحتی دیده می شوند. این امر در سلامتی فرزنتان تاثیر گذار خواهد بود.

سفید را با چه رنگ هایی می توان ست کرد؟

یکی دیگر از مزیت های رنگ روشن در انتخاب رنگ لباس کودک این است که به راحتی با سایر رنگ ها ست می شوند. می توانید آن را با شلوار جین آّبی، پیراهن زرد یا سارافون صورتی استایل کنید یا یک ست رسمی سفید و مشکی بزنید. در ادامه مقاله روانشناسی رنگ لباس کودک با ترکیب رنگ لباس بچه گانه سرد و گرم آشنا می شوید.

ترکیب رنگ ‌های سرد در لباس کودکان

همان طور که گفه شد به رنگ هایی مثل سبز، آبی و بنفش طیف رنگی سرد اطلاق می شود. هرکدام از این رنگها طبق روانشناسی رنگ لباس کودک تاثیر به خصوصی در رفتار کودک دارد مثل رنگ سبز احساس رشد و نو شدن، رنگ آبی آرامش و رنگ های تیره تر اعتماد به نفس ایجاد می کنند.

ترکیب رنگ‌های گرم در لباس بچگانه

در طیف های رنگی، رنگ های قرمز تا زرد جزو دسته رنگ های گرم شناخته می شوند. این دسته رنگ ها به عنوان محرک در اشتهای کودکان و برانگیختن احساسات مثل شادی یا راحتی استفاده می شوند. کمک گرفتن از رنگ قرمز در لباس و اسباب بازی کودکان می تواند به شادی و برانگیختن شور و هیجان کودک کمک کند. توجه کنید که اگر فرزندتان پیش فعال است بهتر است با توجه به روانشناسی رنگ لباس کودک در استفاده از رنگ های گرم اغراق نکنید و اثر این رنگ ها را با آّبی آرامش بخش خنثی کنید.

ست کردن رنگ های تیره برای لباس بچگانه

همانطور که تاثیر رنگ مشکی بر کودکان را دیدید، پیشنهاد می شو در استایل های بچه گانه از لباس های یکنواخت تیره کمر استفاده کنید. با این حال می توانید ترکیب رنگ های تیره مثل شکلای، قهوه ای و ارغوانی را با رنگ های روشن مثل سفید یا کرم ست نمایید. همچنین ترکیب رنگ بادمجانی با سفید یا شیری، رنگ سورمه ای یا طوسی با گلبهی و رنگ زیتونی با کرم یا خرمایی روشن مناسب است.

روانشناسی رنگ لباس کودک

در ادامه به بررسی تاثیرات رنگ مناسب لباس کودکان می پردازییم.

نارنجی

رنگ نارنجی مابین زرد و قرمز بوده و طبق روانشناسی رنگ لباس کودک باعث سرگرم شدن ذهن کودک و تقویت حافظه او می شود. اگر دقت کرده باشید در انتخاب رنگ لباس کودک در مهد کودک ها و مدارس برای تحریک حافظه از این رنگ استفاده می شود. بهتر از تناژ های روشن این رنگ در استایل کودکتان کمک بگیرید.

 

 

زرد

رنگ زرد علاوه بر ایجاد افکار شاد و احساس شادی و شوق منجر به افزایش خلاقیت فرزندتان نیز می شود. اگر به ایجاد ذهن خلاق در فرزندتان اهمیت می دهید پیشنهاد می شود از این رنگ در استایل او استفاده کنید.  همچنین رنگ زرد کودک را نسبت به تفکر و دقت کردن مشتاق تر کرده و منجر به روشن بینی او می شود. از اینرنگ در حین بازی نیز می توانید استفاده کنید.

 

پک سه عددی تیشرت آستین کوتاه

 

قرمز

طبق روانشناسی رنگ لباس کودک، قرمز رنگ هیجان و شور و شوق می باشد. این رنگ موجب برانگیخته شدن عاطفه و حس دوست داشتن در کودک می شود. از طرفی رنگ قرمز تهاجمی بوده و بسیار گرم است بنابراین بهتر است از ترکیب این رنگ با رنگ های خنثی مثل سفید یا مشکی استفاده کنید؛ به خصوص اگر فرزند پیش فعالی دارید.

 

بلوز تو کرکی اسپرت

 

صورتی

رنگ صورتی نیز احساساتی مانند قرمز را در فرزندتان به وجود می آورد. صورتی کم رنگ یا به اصطلاح صورتی بی حال یا پاستیلی می تواند منجر به آرام شدن و ایجاد حس خوشایندی در کودکان شود. این رنگ با کاهش ضربان قلب به آرامش فرزندتان کمک خواهد کرد. اگر فرزندی دارید که اجسام را پرت می کند و پرخاشگر است یا اینکه در مسابقات شرکت می کند و استرس دارد، از رنگ صورتی در لباس هایش کمک بگیرید.

 

تیشرت آستین کوتاه دخترانه

 

آبی

رنگ آبی نیز آرامش بخش بوده و فشار خون و ضربان قلب را پایین می آورد. آّبی بر طبق روانشناسی رنگ لباس کودک، اضطراب و عصبانی را کاهش می دهد و بدن را آرام می کند. در کنار این موارد منجر به افزایش اشتهای کودکتان می شود و احساس امنیت را داعی می کند. این رنگ خلاقیت را نیز افزایش می دهد. در کنار همه این مزیت ها توجه داشته باشید که زیاده روی در استفاده از آن می تواند منجر به بروز افسردگی نیز شود. در انتخاب رنگ لباس کودک خود از آبی کمک بگیرید.

 

بلوز آستین دار بافت

 

بنفش

رنگ بنفش که بین کودکان محبوبیت نیز دارد می تواند تخیل و خلاقیت آن ها را تقویت کند. رنگ بنفش بیشتر به کودکان درون گرا توصیه می شود.  اثرات طیف های رنگ بنفش متفاوت هستند. بنفش اسطوخودوسی، پاستیلی و سایر طیف های روشن آن آرامش بخش هستند اما بنفش های پر رنگ می توانند اضطراب زا باشند و بهتر است با رنگ های خنثی استایل شود. به طور کلی رنگ بنفش نشانه سلطنتی بودن و خردمنی می باشد.

 

ژاکت کلاه دار بافت نوزادی

 

سبز

رنگ سبز برای انسان تداعی طبیعت است به همین جهت آرامش بخش بوده و احساس امنیت می دهد.  علاوه بر آرامش، رنگ سبز به سلامت جسم و روح نیز کمک می کند خصوصا اگر فرزندتان در دوره گذران بیماری است. این رنگ منجر به تقویت توانایی خواندن و نوشتن در کودکان نیز می شود. رنگ های سبز زیتونی و سبز کله غازی در استایل کودکان محبوبیت دارد.

 

بیلر سوت

 

مفتخریم که تا انتهای مقاله روانشناسی رنگ لباس کودک همراه ما بودید. با مطالعه این مقاله با رنگ مناسب لباس کودکان متناسب با رواننشناسی رنگها و ترکیب رنگ لباس بچه گانه آشنا شدید و بهترین انتخاب رنگ لباس کودک را مناسب با نیاز فرزندتان خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید