خواندنی های نی نی برند

وبلاگ

راهنمای خرید لباس نوزاد

راهنمای خرید لباس نوزاد

تولد نوزاد به ویژه برای خانواده ای که تا به حال تجربه ی نوزاد داشتن را ندارند، در عین خوشی و لذت زیاد آن، یک چالش بزرگ نیز محسوب می شود. والدین باید از ابتدای نوزادی به بررسی نکات مراقبتی و بهداشتی فرزند خود بپردازند. خرید البسه نوزادان نیز از موارد چالش برانگیزی ست که بهتر است به دنبال بررسی آن رفت. برای خرید لباس نوزاد خود باید به سایز، جنس، شکل، رنگ و راحتی آن توجه خاصی داشته باشید زیرا نوزادان پوست حساسی دارند و نیازمند مراقبت های ویژه ای از جانب والدین هستند. ما در ادامه مقاله راهنمای خرید لباس نوزاد به بررسی این نکات می پردازیم و توصیه هایی برای شما داریم.

راهنمای خرید لباس نوزاد

در خرید لباس نوزاد باید به جنس لباس نوزاد، سایز، انواع، شستشو و رنگ لباس او توجه داشته باشید.

1) جنس لباس نوزاد

لباس‌ های نوزاد باید از بافت نرم و راحتی برخوردار باشد. بهترین جنس لباس نوزاد، بافت 100 % پنبه ای است. این بافت باعث جذب رطوبت پوست نوزاد شده و از التهاب پوست جلوگیری می‌ کند.

از خرید لباس های پشمی برای نوزاد خودداری کنید زیرا به دلیل حساسیت بالا پوست آنها ممکن است به پشم حساسیت نشان دهند. اگر قصد خرید لباس پشمی برای نوزاد دارید، بهتر است از پشم نرم و باکیفیتی استفاده کنید و برای اینکه پوست نوزاد تحت تأثیر آن قرار نگیرد، از لباس زیر پنبه ای استفاده کنید. همچنین قبل از استفاده از لباس پشمی، بهتر است آن را بشویید تا هر گونه ذرات گرد و غبار یا مواد شیمیایی که ممکن است در فرآیند تولید به آن اضافه شده باشد، از آن حذف شود. لباس های پلاستیکی نیز جنس مناسبی برای  نوزادان نیست زیرا ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود و عرق سوز شدن آنها را به دنبال داشته باشد.

 

راهنمای خرید لباس نوزاد

 

2) سایز لباس نوزاد

هنگام خرید لباس نوزاد باید به اندازه آن دقت کنید. لباس های بزرگتر یا کوچکتر می توانند باعث محدودیت در حرکت شده و اذیت شدن او را به دنبال داشته باشد. البته خرید لباسی با یک سایز بزرگتر توصیه می شود زیرا به او آزادی عمل می دهد و از عرق سوز شدن او جلوگیری می کند و همچنین چون نوزادان بسیار سریع رشد می کنند و دائما در حال تغییر سایز هستند، صرفه اقتصادی نیز دارد. بهتر است. پیشنهاد می کنیم برای نوزاد خود به صورت یک جا خرید لباس انحام ندهید زیرا سایزبندی نوزادان براساس وزن، قد و میزان رشد آنها باید انجام گیرد و جثه هر نوزادی با نوزاد دیگر فرق دارد و در واقع هر نوزاد با سرعت خود رشد می کند و دادن قانون کلی برای همه نوزادان کار درستی نیست.

سایز 0 لباس نوزادی برای نوزادان از بدو تولد تا 3 ماهگی مناسب است.

سایز 2صفر برای نوزادانی است که زیر 3کیلوگرم وزن دارند یا جثه ظریفی دارند.

سایز1: مناسب نوزادان از 3 تا 6 ماهگی

سایز2: مناسب نوزادان 6 تا 9 ماهه

سایز3: مناسب نوزادان 9 تا 12 ماه

سایز4: مناسب کودکان 12 تا 18 ماه

سایز5: مناسب کودکان 18 تا 24 ماه

سایز 6: مناسب کودکان 2 تا 3 سال

3) انواع لباس نوزاد

رایج ترین لباس‌ های نوزادان شامل موارد زیر می شود.

بادی و سرهمی نوزادی

لباس‌ های سرهمی برای خواب و بازی مناسب‌ است . از آنجا که نوزادان اغلب به‌ ویژه در ماه‌ های اول تولدشان خواب هستند، این لباس‌ ها بسیار مفید است و کارایی زیادی دارد. خیلی بهتر است اگر به جای سرهمی‌ های یک‌ تکه، سرهمی‌ هایی بخرید که در قسمت پوشک دگمه‌ دارد و راحت‌ تر باز می‌ شود. حتی سرهمی‌ هایی که علاوه بر این دگمه‌ ها در قسمت یقه یک تای پاکتی دارد مناسب هستند. این سرهمی ها به راحتی از سر کودک پایین می‌آید و در صورت کثیف شدن راحت‌ خارج می‌شود.

سرهمی نوزادان انواعی دارد مانند: سرهمی فانتزی، سرهمی جوراب دار، سرهمی زیردکمه دار، سرهمی مجلسی و سرهمی کلاه دار.
* بهتر است بین پنج تا هفت عدد از آنها در خانه داشته باشید.

 

تیشرت‌ های گشاد برای تابستان و یقه‌ اسکی‌ هایی برای هوای سرد بخرید. این امر موجب می شود راحت از سر نوزاد پایین برود و نوزاد کمتر اذیت شود. بلوزهایی که در قسمت پایینش تبدیل به شورت دگمه‌ داری می‌ شود راحت تر است.
* شما می‌توانید بین چهار تا هفت عدد از آنها بخرید.

شلوار و شلوارک نوزادی

شلوار و شلوارک این امکان را به شما می‌ دهد که فقط بلوز یا خود شلوار کثیف را عوض کنید. این امر باعث می شود که گاهی لازم نباشد یک دست لباس کامل آماده کنید. شلوار و شلوارک ها شامل جنس های پنبه ای و نخی که با پاکت های لبه دار و بدون پاکت با کش می شود. معمولا این شلوارها دارای کش کمر پهن هستند تا پهلوهای نوزاد را به خوبی بگیرد.

* می توانید چهار تا هفت عدد از این مدل لباس در سبد خرید لباس نوزاد خود داشته باشید.

کلاه نوزادی

کلاه جز جدانشدنی خرید لباس نوزاد است علی الخصوص در ماه های اول نوزادی زیرا سر نوزاد هنوز کامل شکل نگرفته و دارای بافت نرمی ست. برای نوزادی که در زمستان به دنیا آمده است، به یک کلاه نرم و گرمی که گوش‌ ها را بپوشاند و برای فصل تابستان یک کلاه نقاب دار نیاز است. پس از خرید کلاه نوزادی در هر فصلی که هستید غافل نشید. کلاه های بدون بند بهتر هستند.

 

درصورت هرگونه سوال در مورد محصول با پشتیبانی تماس بگیرید.

09913689313
 

قنداق فرنگی

در زمان قدیم، قنداق کردن نوزادان کار معمولی بود اما طی سالها از طرفداران این روش کم شدند. اما الان کارشناسان کودک توصیه میکنند از قنداق ها برای چند ماه اول استفاده شود. در حال حاضر قنداق ها به صورت به روز شده با عنوان” قنداق فرنگی” در بازار موجوداند. قنداق فرنگی تمام بدن کودک شما را می‌ پوشاند و معمولاً با چسب یا دگمه بسته می‌ شود. این وسیله در بیرون از خانه کاربرد زیادی دارد و نوزاد را گرم نگه‌ می‌ دارد و با دست و پا زدن نوزاد، از روی او کنار نمی‌ رود.

جوراب نوزادی

خرید چند جفت جوراب برای محافظت از پاهای لطیف او لازم است. جنس جوراب ها باید از الیاف طبیعی باشد تا پاهای کوچک او دچار حساسیت هایی نشود. به کش جوراب دقت کنید که زیاد سفت نباشد.

سوئیشرت و هودی نوزادی

بیشتر نوزادان دوست ندارند از روی سر به آنها لباس پوشانده شود. بنابراین در فصل‌ های سرد می توانید کودک خود را با سویشرت یا ژاکتی که از جلو دگمه دارد گرم نگه دارید. در خرید لباس نوزاد خود از این مجموعه قرار دهید.
* یک یا دو عدد ژاکت یا سویشرت کافی است.

 

 

4) شستشوی لباس نوزاد

لباس نوزاد باید از جنس خوب و با کیفیتی باشد زیرا دائما این لباس ها در حال شستشو هستند و نباید تغییر شکل یا رنگ خاصی بدهند. بهتر است جداگانه لباس های نوزاد را بشویید اما می توانید لباس های او را با دیگر لباس ها بشویید فقط از شویندگان خیلی قوی استفاده نکنید.

نکته مهم: حتما لباس نوزاد را قبل از اولین استفاده بشوریید.

5) رنگ لباس نوزاد

رنگ لباس های نوزاد باید با دو معیار اصلی تطبیق داشته باشد: ایمنی و آرامش. برای ایمنی، بهتر است از رنگ های کم رنگ و آرامش بخش استفاده کنید. رنگ هایی مانند سفید، زرد، صورتی، آبی و سبز روشن، برای لباس های نوزادی مناسب هستند. از رنگ های تیره  مانند قرمز، مشکی و قهوه ای بهتر است اجتناب کنید، زیرا ممکن است برای نوزاد آشفته کننده باشد. همچنین برای آرامش بیشتر نوزاد، بهتر است از رنگ های یکدست استفاده کنید و از الگوها و طرح های پر رنگ خودداری کنید.
کلیشه های جنسیتی را نیز دور بیاندازید. صورتی و آبی کردن تمامی لباس ها دیگر کار جالبی نیست. در حال حاضر کارشناسان فروش به والدین پیشنهاد می کنن برای نوزاد خود از رنگ هایی خریداری کنند که برای هر دو جنس قابل استفاده باشد. از رنگ های شاد استفاده کنید.

خرید لباس نوزاد

نکات خرید لباس نوزاد

 • تعادل داشتن در خرید تعداد لباس نوزاد مهم است زیرا نوزادان به سرعت رشد می کنند و به سرعت سایز لباس ها تغییر میکند. تعداد کمتری خرید کنید اما تعداد دفعات بیشتری به خرید بروید.
 • به فصل زایمان و نوزادی فرزند خود دقت کنید. خرید لباس متناسب با فصل رشد او باید باشد نه فصلی که در آن هستید.
 • از خرید لباس هایی که یقه و اکسسوری های سنگین و اذیت کننده دارد خودداری کنید.
 • لباس‌های نوزاد باید بدون درز و دوخت‌ های سخت باشند تا پوست نوزاد آسیب نبیند.
 • برای خرید لباس نوزاد بهتر است رنگ‌ های روشن و طبیعی را انتخاب کنید.
 • لباس نوزاد هر چه قدر آزادتر باشد بهتر است.
 • به بندهای لباس های نوزاد باید دقت کنید که دور دست، کمر یا گردن اون نباشد زیرا ممکن است خطرآفرین باشند.
 • سایزبندی هر برند ممکن است با برند دیگری فرق داشته باشد به این نکته نیر توجه داشته باشید.
 • پیشنهاد می کنیم لباس های زیپ دار برای نوزاد خود خریدار نکنید.
 • لباسی را خریداری کنید که به آسانی تعویض شود.
 • لباس های ضروری برای 6 ماه اول را فقط تهیه کنید.
 • خرید پیش بند  و زیرپوش را فراموش نکنید.
 • از خرید مجموعه های لباس نوزاد خودداری کنید زیرا در آن مجموعه ها لباس هایی ست که معمولا استفاده نمیشود.
 • از تخفیف ها برای خرید لباس نوزاد غافل نشوید.

ممنون از توجه شما که تا پایان مقاله راهنمای خرید لباس نوزاد با ما همراه بودید. نظرات و تجربیات خود را درباره خرید لباس نوزاد با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

به فروشگاه لباس نی نی برند خوش آمدید.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ
فروشگاه
سایدبار
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من