وبلاگ

لباس مناسب نوزاد در زمستان

لباس کودک مناسب فصل زمستان

در این مقاله به بررسی لباس مناسب نوزاد در زمستان و اینکه چه لباسی مناسب چه فصلی می باشد می پردازیم. نوزادان و کودکان در شرایط محیطی مشابه نمی توانند به خوبی بزرگسالان دمای بدن خود را تنظیم کنند. لباس پوشاندن نوزاد در فصل زمستان به یک لایه لباس بیشتر ختم نمی شود بلکه باید در انتخاب هر جز دقت کافی شود تا فرزندتان آمادگی کافی برای قرار گرفتن در محیط های مختلف در این فصل را داشت باشد.

هرچند شما فرزندتان را بهتر می شناسید و می دانید که چگونه به سرما واکنش نشان می دهد و نمی توان برای همه یک نسخه پیچید اما در این مقاله بررسی می کنیم که چه ویژگی هایی برای پوشش نوزاد در زمستان مناسب است.

قبل از بیرون رفتن در زمستان حداقل سه لایه لباس برای کودکان بپوشید

نحوه پوشاندن لباس مناسب نوزاد در زمستان، به صورت لایه لایه است. بهتر است والدین حداقل 3 لایه برای پوشش نوزاد در زمستان قبل از هر بار بیرون رفتن برگزینند. با این روش در صورتی که دمای هوا بیشتر شد می توان یکی از لایه ها مثل ژاکت را درآورد.  لایه اول و پایه ضد رطوبت،  لایه میانی عایق در برابر گرما و لایه بیرونی که علاوه بر جنبه ظاهری از گرما و همچنین رطوبت و باد محافظت می کند. شما می توانید این لایه ها را بر اساس آب و هوا و شرایط با اضافه کردن بیش از یک لایه میانی، یا بدون لایه میانی یا یک آستر قابل جابجایی، برای لباس کودک در زمستان تنظیم کنید.

نحوه لباس پوشاندن نوزاد در فصل زمستان

همه ما در هر فصل به لباس های متفاوتی از نظر جنس نیاز داریم. لباس کودکان در فصل زمستان بسیار مهم است. بیشتر والدین در فصول سرد سال از بیرون بردن فرزندان خود پرهیز می کنند اما فقط باید بدانید که چگونه کودک خود را بپوشانید تا از سرمای بیرون در امان باشد و از زیبایی های این فصل لذت ببرید. یکی از مهم ترین نکاتی که برای محافظت از فرزندتان در برابر سرمای زمستان باید به آن توجه کنید، انتخاب لباس مناسب نوزاد در زمستان است.آکادمی اطفال آمریکا می گوید یک قانون خوب برای نوزادان بزرگتر و خردسالان این است که آنها را در یک لایه لباس بیشتر از لباس یک بزرگسال بپوشانند.

 

انتخاب لباس مناسب نوزاد در زمستان

 

لباس های مناسب زمستان در واقع باید کاملاً گرم، پوشاننده و نرم باشند. این ویژگی ها به لباس بیرون کودک محدود نمی شوند و باید از تختخواب تا کفش را نیز گرم و راحت انتخاب کنید. نکته دیگری که حتماً باید به آن توجه کنید این است که کودکان بخش زیادی از گرمای بدنشان را از طریق سر از دست می دهند.

بنابراین برای حفظ دمای بدن، لازم است سر آن ها را به خوبی با کلاه های مناسب بپوشانید. استفاده از دستکش ها و جوراب ها برای محافظت از دست و پای کوچک فرزندانتان ضروری است. همچنین لباس پوشاندن به بچه در زمستان بهتر است لایه لایه باشد تا در صورتی که احساس کردید هوا گرم تر شده یک یا چند لایه را حذف کنید. در ادامه مقاله لباس مناسب نوزاد در زمستان، در این باره بیشتر صحبت می کنیم.

قنداق کردن نوزاد در زمستان

پوشش نوزاد تازه متولد شده باید چند لایه و سبک باشد سپس نوزاد را در پتو بپیچید . می توانید از قنداق هایی با جنس پلی استر برای نوزادان 6 ماهه نیز کمک بگیرید.

از لباس پنبه دار و زمستانی مخصوص برای کودکان 6 تا 12 ماه استفاده کنید

مدل پوشش نوزاد در زمستان برای بیرون رفتن از خانه بهتر است سرهمی و پنبه ای باشد. حتی اگر لباس کلاه دار است باید کلاهی که کامل گوش فرزندان را بپوشاند و پشمی باشد زیر کلاه سرهمی بپوشانید. از لباس های پشمی و پنبه ای برای پیاده روی در زمستان با کودک خود استفاده کنید.

لباس مناسب نوزاد در زمستان برای ماشین

بهتر است از پوشیدن لباس های حجیم و کت ها در ماشین برای کودکان اجتناب کنید و به جای این کار فرزندتان را دز صندلی ماشین گذاشته و پتو یا کت را روی آن ها بیندازید. با این روش مانع از ایجاد فاصله  بین مهار کننده صندلی و بدن فرزندان شده و آن ها را در برابر تصادفات ایمن نگه می دارید. روکش هایی مخصوص نوزاد روی صندلیوجود دارد که پشمی  زیپ دار بوده و جایگزین مناسبی هستند.

 

استفاده از کلاه به عنوان لباس مناسب نوزاد در زمستان

 

ضرورت استفاده از لوازمی مثل دستکش، جوراب و کلاه

در انتخاب لباس مناسب نوزاد در زمستان از لوازم جانبی مثل کلاه نوزادی، دستکش، شال گردن و جوراب غافل نشوید.

  • همانطور که گفته شد کلاهی مناسب است که گوش دار باشد یا گوش ها را کامل بپوشاند. جنس داخلی کلاه نیز مهم است که پوست کودک را آزرده نکند. می توانید از کلاه های بنددار برای سهولت آن اسفاده کنید.
  • از دستکش هایی که در آوردن آن برای کودک آسان نباشد در زمستان کمک بگیرید. می توانید از دستکش های بدون پنجه نوزادی و یا دسکش هایی که با نخ به هم متصل هستند استفاده کنید.
  • جوراب و چکمه های زمستانه را در خرید پوشش نوزاد در زمستان مد نظر داشته باشید. در صورتی که چکمه مناسب پیدا نکردید از بیش از یک لایه جوراب استفاده کنید.

لباس مناسب نوزاد برای پیاده روی در زمستان

پتو یا روکش های کالسکه که در برابر سرما و باد عایق هستند، می توانند گزینه خوبی برای پیاده روی با نوزاد در زمستان باشند.

لباس مناسب نوزاد در خانه

نکات پوشش مناسب کودکان در فصل سرما محدود به بیرون رفتن، پیاده روی و ماشین نمی شود بلکه رعایت نکات در خانه نیز رای حفظ سلامت نوزاد مهم است. در ادامه به نکات مهم انتخاب لباس مناسب نوزاد در زمستان می پردازیم.

 

لباس مناسب نوزاد در زمستان برای خانه

 

از سرهمی های جورابدار غافل نشوید

پیش از خواب می توانید لباس های بادی و سرهمی نوزادی که دارای آستین و جوراب هستند را تن نوزاد کنید. اگر دمای اتاق پایین تر است می توانید جلیقه یا لباس نازکتری زیر سرهمی در نظر داشته باشید. در ادامه نکات کاربردی بیشتری از انتخاب لباس مناسب نوزاد در زمستان را خواهید دید.

با لمس کردن مطمئن شوید نوزادتان سردش باشد

لمس کمر و شکم نوزاد می تواند به شما این اطمینان را دهد که نوزادتان به اندازه کافی گرم شده است. در صورتی که عرق کرده باشد یا موهای فرزندان خیس باشد از لایه لباس ها یا دمای اتاق کم کنید. از لمس کردن دست و پا به عنوان معیاری برای سنجش گرمی یا سردی کمک نگیرید زیرا دمای این ناحیه چند درجه پایینتر از سایر قسمت است.

خواب نوزاد در زمستان

اگر در شرایطی هستید که به لباس بیشتر و گرم تری از سرهمی در انتخاب لباس مناسب نوزاد در زمستان نیاز دارید، می توانید از پتوهای دکمه دار یا کیسه خواب نوزاد استفاده کنید. سرهمی نازکی تن نوزاد خود کنید و او را در پتو یا کیسه خواب قرار دهید. کیسه خواب ها می توانند سایز ثابت یا متناسب با نوزاد شما داشه باشند همچنین می توانند پوشیدنی باشند و شامل دکمه یا زیپ شوند. بعضی از انواع کیسه خواب ها دارای نوار نگهدارنده نوزاد هستند.

از قرار دادن پتو و بالشت های اضافی در گهواره خودداری کنید

قرار دادن پتو و کوسن ها در گهواره نوزاد تا قبل از یکسالگی توصیه نمی شود زیرا ممکن اس منجر به خفگی شد. بهتر است از ملحفه ای که روی تخخت ثابت شده باشد استفاده کنید. می توانید در زمستان از پارچه های پشمی یا فلانل ثابت استفاده کنید. توصیه می شود دمای اتاق را بین 16 تا 20 درجه سانتی گراد نگه دارید.

نکات و راهنمای خرید لباس مناسب نوزاد در زمستان

خرید کت و ژاکتی که از پارچه‌های ضخیم تهیه شده و دارای لایه‌های پشمی می‌باشد، برای فصل زمستان نوزادان از اهمیت خاصی برخوردار است. هنگام انتخاب لباس زمستانی برای بچه ها، شلوار گرم را برای کودک خود فراموش نکنید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که بارندگی های زمستانی زیادی دارد، سرمایه گذاری برای خرید روی لباس های بیرونی مقاوم در برابر آب ضروری است.

یکی از جزئیاتی که در لباس های زمستانی ضد آب باید به آنها توجه کرد، زیپ های مقاوم در برابر آب یا محافظ روی زیپ است. هنگام خرید لباس زمستانی فرزندتان، استراتژی های زیر را در نظر بگیرید. آنها می توانند به محدود کردن انتخاب های شما و افزایش دامنه راحتی وسایلی که می گیرید کمک کنند.

 

لباس مناسب نوزاد در زمستان متناسب با آب و هوای منطقه

متناسب آب و هوای منطقه خود خرید کنید

به عنوان مثال، کودک شما در شمال، باران زیادی را تجربه می کنند، بنابراین مدیریت رطوبت یک نکته کلیدی در حین انتخاب لباس مناسب نوزاد در زمستان است. عایق های مصنوعی که به خوبی رطوبت را کنترل می کنند، پیشنهاد خوبی هستند. پوسته های بیرونی ضد آب که قابلیت تنفس نیز دارند ارزش هزینه اضافی را دارند و می شود از آنها استفاده کرد. به عنوان مثال، در آب و هوای سرد و خشک، کودکان باید برای سرمای شدید تری آماده باشند. کاپشن های پف دار بسیار منطقی هستند و دستکش های عایق برای دست های کوچک نیز مهم هستند.

سطح فعالیت کودکتان را در نظر بگیرید

در انتخاب لباس مناسب نوزاد در زمستان به میزان میزان فعالیت فرزندتان توجه کنید. برای مثال، اگر بچه‌هایتان با شما به پیاده‌روی در هوای سرد می‌روند، به‌طور مداوم گرما تولید می‌کنند، بنابراین کت‌ها و شلوارهای پف‌کرده‌تر و حجیم‌تر کار می‌کنند. این در موقعیت‌های حرکت تغییر می‌کند، مانند روی تپه سورتمه‌سواری، جایی که حرکت در سربالایی با ایستادن در صف و پایین آمدن در هم آمیخته است. در آن موقعیت، یک عایق سنگین تر به حفظ گرما در طول زمان کمک می کند.

با درجه بندی دما خرید نکنید

بسیاری از متغیرها بر گرما تأثیر می گذارند. بچه‌ها متابولیسم‌های متفاوتی دارند و آب‌وهوای مانند باد و باران به‌طور چشمگیری میزان گرمای بدن را تغییر می‌دهد. ممکن است درجه‌بندی دمای لباس‌های بچه‌ها را در فروشگاه های دیگر ببینید، اما توصیه نمی‌کنیم به آنها اعتماد کنید.

برای لایه‌های زیرین لباس برنامه‌ریزی کنید

می‌توانید با استفاده از همان استراتژی بیرونی که استفاده می‌کنید به فرزندتان کمک کنید گرم بماند. با یک لایه پایه شروع کنید، سپس با لایه های دیگر ترکیب و مطابقت دهید تا با شرایط متغیر سازگار شوید. مطمئن شوید که لباس بیرونی که می‌خرید کمی بزرگ تر باشد تا این لایه‌های اضافی را در خود جای دهد. در ادامه به آخرین نکته از مقاله لباس مناسب نوزاد در زمستان توجه فرمایید.

لوازم جانبی مورد استفاده در زمستان را فراموش نکنید

سر، دست و پای بچه ها به سرعت سرد می شود، بنابراین مطمئن شوید که کلاه گرم و دستکش یا دستکش برای پوشیدن دارند. جوراب های ضخیم به همراه برخی چکمه های زمستانی یا چکمه های بارانی نیز مهم هستند. برخی از والدین کفش‌های پیاده‌روی سبک و ضدآب را برای کودکان خود می‌خرند و تصور می‌کنند که برای پوشیدن روزمره به اندازه کافی محکم هستند و نیاز کودک را رفع می کنند.

از اینکه تا انتها مقاله لباس مناسب نوزاد در زمستان با ما همراه بودید سپاس گزاریم امیدواریم که مطالب این سایت برایتان مفید واقع شده باشد. شما می توانید برای خرید لباس به صفحه فروشگاه محصولات نی نی برند مراجعه کرده و خریدی رضایت بخش را از زمستان فرزندان تجربه کنید.

درصورت هرگونه سوال در مورد محصول با پشتیبانی تماس بگیرید.

09913689313
 

 

دیدگاهتان را بنویسید