وبلاگ

ست کردن لباس کودک

ست کردن لباس کودک

زمانی که پدر و مادر ها به همراه فرزندانشان به مهمانی و مجالس متفاوت دعوت می شوند، ممکن است با مشکلات بسیار زیادی مواجه شوند. یکی از اصلی ترین چالش هایی که در چنین مواقعی باعث می شود تا والدین دچار سردرگمی شوند آن است که راهکار ست کردن لباس کودک را نمی دانند. در این مقاله به بررسی ست کردن لباس کودک می پردازیم.

چرا ست کردن لباس کودک برای والدین مهم است؟

یکی از ویژگی های لباس کودک که هنگام انتخاب و خرید لباس بچه گانه باید به آن توجه کرد، ست کردن لباس بچه است. این توجه خصوصا هنگام انتخاب لباس مجلسی کودک بیشتر به چشم می آید. چرا که والدین تمایل دارند در مجالس و مهمانی های رسمی، لباسی که به تن فرزند خود می کنند جلوه زیبایی داشته باشد. ست نبودن لباس بچه حتی اگر لباس،جنس و کیفیت خوبی داشته باشد ظاهر کودک را نامرتب نشان می دهد.

توجه داشته باشید که منظور از ست کردن لباس، هماهنگی بین لباسهایی است که کودک به تن می کند. از شلوار و پیراهن کودک تا جوراب و اکسسوری لباس بچه، همگی باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

والدین همیشه می‌خواهند کودکی زیبا و جذاب داشته باشند. برای این منظور باید به سراغ آیتم‌های متفاوتی رفت. یکی از این آیتم‌ها، لباس کودک است. بعد از صورت و به طور کلی جثه کودک، لباس‌های او است که مورد توجه قرار می‌گیرد. در نتیجه، کودک باید لباسی داشته باشد که مناسب تیپ او باشد و باعث بیشتر شدن جذابیت او شود. والدین و مخصوصا مادرها هم به این موضوع واقف هستند و می‌خواهند کودک آن‌ها در جذاب‌ترین حالت ممکن قرار داشته باشد.

با ما تا انتها مقاله ست کردن لباس کودک با ما همراه باشید.

 

نکات مهم برای ست کردن لباس کودک

اگر تمایل دارید برای کودک خود استایلی جذاب را درست کنید، باید به سراغ آیتم‌ های مختلفی بروید و به نکاتی توجه داشته باشید. از جمله این نکات که برای ست کردن یا خرید لباس کودک باید حتما رعایت شوند، می‌توان به هارمونی استایل، تناسب رنگ، استفاده از طرح‌های مناسب، توجه به سایز لباس‌های استفاده از برخی اکسسوری‌ها اشاره کرد. در ادامه مقاله ست کردن لباس کودک با این موارد آشنا می‌شویم.

ست کردن لباس کودک با ترکیب رنگ های درست

از اصلی ترین موارد ست کردن لباس بچه، همخوانی رنگ لباس ها با همدیگر است. با استفاده از توازن و ترکیبات رنگ می توان جلوه خاصی به کودک بخشید. به عنوان مثال رنگ هایی که لباس بالا تنه با پایین تنه دارد باید با هم همخوانی داشته باشند.در واقع یکی از ترکیب هایی که به ست کردن لباس کودک کمک می کند ترکیب رنگ ها است.

البته بعضی از والدین برای خوش تیپ کردن کودکشان ترجیح می دهند لباس کاملا یک رنگ برای آنها تهیه کنند. این ست لباس اگر چه خوب به نظر میرسد اما در بسیاری از مواقع تکراری شده و خسته کننده می شود. برای همین بهتر است از ترکیب رنگ ها استفاده شود.

ترکیب رنگ ها می تواند به دو صورت اولیه و ثانویه باشد. چون نوعی تضاد را با یکدیگر اجرا کرده و هماهنگی جالبی را در ظاهر کودک به وجود می آورد. به طوری که مکمل یکدیگر شده و جذاب و چشم نواز به نظر می آیند. همین طور رنگ لباس بچه نیز در روحیه کودک بسیار تاثیر گذار است. در ادامه به بررسی برخی رنگ ها و ترکیب آنها در ست کردن لباس کودک می پردازیم.

با ما تا انتها مقاله ست کردن لباس کودک با ما همراه باشید.

سفید و سیاه، رنگ‌هایی برای تمام فصول :

سفید و سیاه را می‌توانید در کنار هر رنگی استفاده کنید. از نظر متخصصان و طراحان، سفید و مشکی رنگی ندارند. سفید محصول نبودن ترکیبات رنگی با بیشترین درخشندگی است. در نقطه مقابل، سیاه از ترکیب تمام رنگ‌ها با بیشترین حد تیرگی به‌وجود آمده است. این دو رنگ تنها رنگ‌هایی هستند که با تمام رنگ‌ها هماهنگی دارند. درواقع استثناهایی هستند که قواعد ترکیب رنگ را به چالش می‌کشند. سفید در کنار هر رنگی قرار بگیرد، این قابلیت را دارد که رنگ را بارزتر کند و جلوه بیشتری به آن بدهد؛ در مقابل مشکی تندی و تیزی رنگ‌ها را می‌گیرد.

آبی، در ساحل آرامش

رنگ آبی با سفید، مشکی، آبی، سبز، بنفش و نارنجی هماهنگ می‌شود. رنگ مکمل آبی، نارنجی است و قرار گرفتن این دو رنگ در کنار هم نارنجی را تشدید می‌کند. دقت کنید آبی را با زرد و قرمز ست نکنید، فقط در صورتی می‌توانید ست کنید که قرمزتان به بنفش و زردتان به سبز نزدیک باشد.

قرمز،جذاب اما خطرناک

قرمز قابلیت جور شدن با سفید، مشکی، قرمز، بنفش، نارنجی و سبز را دارد. وقتی می‌خواهید ست لباسی با رنگ قرمز بسازید، بهترین کار این است که از ترکیبات مختلف قرمز استفاده کنید یعنی رنگ‌هایی مثل بنفش که قرمز در آن استفاده شده ولی حواس‌تان باشد سراغ تیره و روشن قرمز برای ست کردن و ترکیب نروید. حواس‌تان باشد قرمز را با آبی و زرد ست نکنید؛ این رنگ‌ها فقط زمانی با هم هماهنگ می‌شوند که آبی به سمت بنفش و زرد به سمت نارنجی متمایل شده باشد.

سبز، صلح برای همیشه و همه جا

سبز با رنگ‌های سفید، مشکی، سبز، آبی، زرد و قرمز هارمونی دارد. در یک نگاه کلی، سبز رنگ پرکاربرد و به دردبخوری است به شرط اینکه از ترکیبات صحیح آن استفاده شود. اگر شما از ترکیبات سبزی استفاده کنید که در طبیعت یافت می‌شود مثل خاکی، زیتونی، زمردی و… این امکان را دارید که آن را با هر رنگی ست کنید.

رنگ مکمل سبز، قرمز است. این دو در کنار هم ترکیب ایده‌آلی هستند اگر نخواهید از طیف تند و آتشین هر دو استفاده کنید. حواس‌تان باشد سبز با بنفش و نارنجی هماهنگی ندارد مگر اینکه بنفش نزدیک به آبی و نارنجی نزدیک به زرد باشد.

زرد، هشدار‌های جدی در راه است

زرد با رنگ‌های سفید، مشکی، زرد، سبز، نارنجی و بنفش هماهنگی دارد اما در کل رنگ سختی برای ست کردن است چون تند و آتشین است. به شما توصیه می‌کنیم برای ست کردن از سایه‌های ملایم‌تر این رنگ استفاده کنید و به هیچ‌عنوان سراغ زرد نئون یا شبرنگ نروید چون به‌شدت مشکل‌زاست. رنگ‌های مشابه زرد، نارنجی و سبز هستند.

مکمل رنگ زرد، بنفش است اما کنار هم قرار دادن این دو رنگ، احتیاط و دقت زیادی می‌خواهد. هیچ کدام نباید از دیگری درخشان‌تر و تند‌تر باشد چون از لحاظ بصری، تاثیر نامطلوبی دارد.

با ما تا انتها مقاله ست کردن لباس کودک با ما همراه باشید.

ست کردن لباس کودک

 

ست کردن لباس کودک با اکسسوری ها

از راهکار های دیگر ست کردن یک استایل شیک و جذاب استفاده از اکسسوری هاست اکسسوری هایی که از لحاظ و طرح و رنگ بندی برای استایل کودک شما مناسب باشد و ست او را تکمیل کند. ست هایی که با اکسسوری های متنوع تکمیل می شوند می تواند یک ظاهر و استایل شیک و چشم نوازی را ایجاد کنند.

مثلا اگر کودک شما لباس سبزی پوشیده و شلوار آن آبی است می توانید از هد بند گل سر و یا دستمال سر آبی استفاده کنید و همچنین اگر لباس فرزند شما از شخصیت های انیمیشنی است می توانید گیره و کش و اکسسوری هایی با همان تم انیمیشنی انتخاب کنید.

اکسسوری های زرق و برق دار از مدل هایی است بچه ها را به خود جذب می کند مثل گیره، کلیپس، سنجاق سر و .. اما استفاده دائم و همیشه از آن ها تصمیم جالبی نیست زیرا به دلیل براقیتی که دارند بهتر است این اکسسوری ها را زمانی که مهمانی های شما در شب بر گذارمی شوند استفاده کنید. همچنین هنگام استفاده از هدبند و گیره مو برای کودکان آن ها را سفت نبندید و یا از هدبند های تنگ برای کودک استفاده نکنید زیرا استایل فرزندتان را مناسب جلوه نمی دهد از طرفی هم اذیت می شوند.

ست کردن لباس کودک بر اساس جنس لباس

این مورد اهمیت زیادی دارد. فرض کنید برای بالاتنه از لباس های مناسب فصل پاییز یک بلوز بافت را انتخاب کرده اید. به نظرتان این بلوز هماهنگی خوبی با شلوارک پارچه ای دارد؟ بدون تردید ناهماهنگی در پوشش بزرگترین اشتباه در شیک پوشی است. جنس لباس بالا تنه و پایین تنه باید یکسان و هماهنگ انتخاب شود. استایل تابستانی و زمستانی اصلا هیچ نوع همخوانی با هم ندارند.

ست کردن لباس کودک

 

ست کردن لباس کودک متناسب با سن

شما باید با توجه به سن فرزندان لباس آنها را انتخاب کنید . نباید او را مجبور به پوشیدن برخی لباس ها که با شرایط سنی او منطبق نمی باشد کنید در چنین مواردی نه تنها کودک شما استایل مناسبی ندارد ، بلکه مورد تمسخر دیگر کودکان هم سن و سال خود قرار می گیرد و روحیه ی او به شدت تضعیف می شود. از طرفی دیگر ظاهر کودک شما با این لباس ها برای بزرگترها نیز جالب نیست و آنان این استایل نامناسب را نتیجه ی تصمیم گیری نادرست والدین کودک می دانند.

از اینکه تا انتها مقاله ست کردن لباس کودک با ما همراه بودید سپاس گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید